Informujemy, że obecnie czas przygotowania zamówień do wysyłek wynosi około 1 dnia roboczego. Odbiór osobisty- od ręki. Rury PE montażowe 25 i 32mm oraz długie trzonki oferujemy wyłącznie do odbioru własnego.
Gardena Czujnik wilgotności gleby 186720 GA1867
search
  • Gardena Czujnik wilgotności gleby 186720 GA1867
  • Czujnik wilgotności gleby (1867-20)
  • Czujnik wilgotności gleby (1867-20)
  • Czujnik wilgotności gleby (1867-20)
  • Czujnik wilgotności gleby (1867-20)
  • Czujnik wilgotności gleby (1867-20)
  • Czujnik wilgotności gleby (1867-20)
  • Czujnik wilgotności gleby (1867-20)

Czujnik wilgotności gleby (1867-20)

199,00 zł
Brutto *

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Wysyłka w ciągu 1-3 dni roboczych

Automatyczna optymalizacja nawadniania z czujnikiem wilgotności gleby
Nawadnianie ogrodu jeszcze nigdy nie było tak wygodne i precyzyjne: innowacyjny czujnik wilgotności…


GA1867

szt

4078500045575

0.300000

Ilość
Dostępny

account_circleWyślij do znajomego
Czujnik wilgotności gleby (1867-20)

Czujnik wilgotności gleby (1867-20)

Automatyczna optymalizacja nawadniania z czujnikiem wilgotności gleby
Nawadnianie ogrodu jeszcze nigdy nie było tak wygodne i precyzyjne: innowacyjny czujnik wilgotności…

Akceptuję zasady polityki prywatności  

help_outlineZapytaj o produkt
Czujnik wilgotności gleby (1867-20)

Czujnik wilgotności gleby (1867-20)

Automatyczna optymalizacja nawadniania z czujnikiem wilgotności gleby
Nawadnianie ogrodu jeszcze nigdy nie było tak wygodne i precyzyjne: innowacyjny czujnik wilgotności…

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Nota informacyjna odnośnie oferowanego produktu
Niniejszym deklarujemy, że zgodnie z posiadaną wiedzą oferowany produkt jest oryginalny, fabrycznie nowy i wolny od wad oraz pochodzi z legalnej dystrybucji. Opakowanie produktu stanowi integralną część oferowanego produktu.
Zdjęcie produktu oferowanego do sprzedaży przedstawione jest powyżej w pierwszym zdjęciu na białym tle. Dodatkowe zdjęcia przedstawiające zastosowanie produktu mogą obejmować dodatkowe akcesoria (np. trzonki, złączki, węże, ubiór użytkownika) nie stanowiące przedmiotu sprzedaży. Marki handlowe produktów użyto wyłącznie w celach informacyjnych.
Dla pilnego odbioru towaru zapraszamy do Centrum Ogrodniczego Iglak w Warszawie ul. Patriotów 18 w godzinach pracy sklepu (patrz: www.iglak.pl). Podany czas dostawy towaru za pośrednictwem firm trzecich NIE JEST GWARANTOWANY i informuje o średnim czasie w jakim paczki zazwyczaj docierają do odbiorcy. Podany czas przygotowania wysyłki towaru dotyczy dni roboczych, od poniedziałku do piątku. Prosimy o zrozumienie iż zawsze staramy się realizować wysyłki w jak najkrótszym czasie, jednak nie możemy zobowiązać się do natychmiastowej wysyłki bezpośrednio po otrzymaniu zamówienia. Deklarujemy wysłanie przesyłki maksymalnie w ciągu do 3 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.


Broszura Inteligentne systemy nawadniania [Pobierz] broszura systemy nawadniania

Katalog Technika nawadniania
[Pobierz]katalog GARDENA 2023 (104MB)Informacja o gwarancji na produkty Gardena.

Gwarancja standardowa i rozszerzona na produkty Gardena świadczona jest obecnie wyłącznie w modelu door-to-door (odbiór kurierem od Klienta na koszt Gwaranta). 
W celu skorzystania z gwarancji wystarczy wykonać trzy proste kroki:
1. Pobrać ze strony: Centrum serwisowe - GARDENA i wypełnić formularz reklamacji. 
2.
Do produktu dołączyć kopię dowodu zakupu oraz wydrukowany formularz reklamacyjny.
3. Za pomocą formulrza on-line na stronie Centrum serwisowe - GARDENA zamówić odbiór kurierem na koszt Gwaranta.

Gwarancja rozszerzona
Na wybrane produkty Gardena z kategorii: Roboty koszące, Pompy i narzędzia akumulatorowe 18V może być dostępna również rozszerzona gwarancja po rejestracji produktu bezpośrednio po zakupie. Szczegóły na stronie: GARDENA Gwarancja rozszerzona

Nasza firma świadczy autoryzowany serwis pogwarancyjny sprzętu Gardena. Świadczenia gwarancyjne oferuje wyłącznie powyższe Centrum serwisowe - GARDENA.

 

Warunki prywatności

 

Wysyłka i płatność

 

Warunki odstąpienia od umowy

Automatyczna optymalizacja nawadniania z czujnikiem wilgotności gleby

Nawadnianie ogrodu jeszcze nigdy nie było tak wygodne i precyzyjne: innowacyjny czujnik wilgotności gleby od GARDENA automatycznie dba o podlewanie ogrodu wtedy, kiedy jest to niezbędne, oszczędzając wodę. Mierzy on aktualną wilgotności gleby i przekazuje dane do sterownika nawadniania. Jeżeli gleba ma odpowiednią wilgotność, kolejny cykl nawadniania jest pomijany. W ten sposób rośliny pielęgnowane są automatycznie i niezawodnie, a Ty dodatkowo oszczędzasz wodę. Czujnik jest kompatybilny z niemal wszystkimi sterownikami nawadniania jedno- i wielokanałowymi GARDENA. Ze względu na niewielki rozmiar, zasilany bateriami (2xAA) czujnik wilgotności gleby może być umieszczany nie tylko na trawniku czy rabatach kwiatowych, ale również w donicach. Aby nie utrudniać koszenia trawnika, czujnik jest niski i ma płaski wierzch: zarówno kosiarki, jak i roboty koszące, bez trudu przejadą ponad nim. Pięciometrowy przewód daje dużą swobodę instalacji, a w razie potrzeby można go przedłużyć za pomocą kabla przedłużającego, dostępnego osobno. Odczyt czujnika widoczny jest na podłączonym sterowniku nawadniania, co daje użytkownikowi wgląd w stan nawodnienia ogrodu. Niski poziom naładowania dwóch baterii AA (niedołączonych do urządzenia) sygnalizowany jest zarówno na sterowniku nawadniania, jak i za pomocą diody na obudowie baterii. Baterie powinny zapewnić czujnikowi pracę przez około rok. W ten sposób czujnik wilgotności gleby pracuje niezawodnie, zapewniając nawadnianie odpowiednio do potrzeb i oszczędzając wodę.

Kabel dołączony: 5m (odpinany)

Rodzaj wtyczki: 3 pin okrągła

Zasilanie: baterie 2xAA 1.5V niezałączone. Nie używać akumulatorów 1.2V

Możliwość przedłużenia kabla do maks. 105m za pomocą kabli przedłużających 1868 o długości 10m.

Dioda kontrolna umieszczona w komorze baterii: do oceny stanu urządzenia/baterii.

Urządzenie sprawdza stopień wilgotności okresowo co 0.5h lub 1h. Nie jest możliwy stały monitoring stanu wilgotności.

Niski profil czujnika umożliwia montaż w trawniku, który jest koszony. Kabel należy w takim przypadku przymocować szpilkami 4090 (niezałączone).

Wybrane sterowniki Gardena produkowane od 2022 r i posiadające najnowszą wersje oprogramowania mogą dodatkowo pobierać informację o stopniu wilgotności (oprócz odczytu stanu suchy/mokry). Funkcja ta nie jest gwarantowana dla wszystkich sterowników i zależy od wersji oprogramowania.

Ten czujnik wilgotności dedykowany jest dla sterowników Gardena. Ze względu na typ pracy (normalnie rozwarty) nie jest on przeznaczony dla produktów innych firm (które stosują typ normalnie zwarty).

UWAGA! Czujnik wyposażony jest wyłącznie we wtyczki nowego typu (okrągłe). W celu podłączenia do sterowników posiadających wtyczki 2 pin prostokątne np. modeli 4030 (1283) lub 6030 (1284) lub starszych modeli sterowników należy użyć adaptera  redukcyjnego XC596814001 (do dokupienia osobno, adapter nie jest załączony).
Informacja na temat kolorów kabli dla wtyczek okrągłych 3-pinowych: kabel detektora zawiera trzy żyły o kolorach: niebieski, żółty i brązowy. W przypadku podłączenia do sterownika 24V Gardena (4030,6030) wykorzystuje się dwie skrajne żyły o kolorach niebieskim i brązowym. Kabel środkowy w kolorze żółtym nie przekazuje sygnału do sterowników 24V.


Oszczędne i automatyczne nawadnianie

Jeżeli wilgotność gleby będzie wystarczająca, sterownik nawadniania nie uruchomi się - dzięki temu oszczędzisz wodę, a rośliny będą rosły zdrowo i bujnie. Czujnik wilgotności gleby, podłączony do GARDENA sterownika nawadniania, automatycznie steruje nawadnianiem w zależności od wilgotności ziemi.

Swoboda mocowania

W rabatach, na trawniku, a nawet w skrzynkach z kwiatami: niewielka, kompaktowa konstrukcja i przewód o długości 5 metrów pozwalają na umieszczenie czujnika wilgotności gleby niemal w dowolnym miejscu w ogrodzie. Mała wysokość i płaski wierzch oznaczają, że czujnik można zainstalować na trawniku, nie zakłócając pracy kosiarki.

Precyzyjne informacje

Punkt uruchamiania czujnika ustawić można na podłączonym sterowniku nawadniania. Zmierzona wartość wilgotności wyświetla się na wskaźniku w postaci symboli - kropli wody. Jeżeli urządzenia podłączone zostały do aplikacji GARDENA Bluetooth, można tam sprawdzać ustawienia i wyświetlane wartości.

Bezpieczne i niezawodne działanie

Niski stan naładowania baterii widoczny jest na sterowniku nawadniania i na wskaźniku diodowym baterii. Dzięki temu użytkownik dostrzeże potrzebę wymiany baterii na czas, zapewniając urządzeniu dalsze niezawodne działanie.

Łatwość użycia

Przewód łączący o długości pięciu metrów umożliwia swobodne podłączanie czujnika wilgotności gleby i w razie potrzeby może zostać przedłużony za pomocą kabla przedłużającego.

Sprawdzona i niezawodna zasada pomiaru

Czujnik wilgotności gleby mierzy jej wilgotność zgodnie ze sprawdzoną zasadą pomiaru elektrotermicznego. Metalowa końcówka, osadzona w filcu, nagrzewa się i oblicza wartość wilgotności gleby na podstawie czasu chłodzenia—dokładnie i niezawodnie.

GA1867

Opis

Długość opakowania [cm]
18.5
Szerokość opakowania [cm]
8.5
Wysokość opakowania [cm]
7
Waga brutto [kg]
0.3
Kod CN
90328900
Kod KP
DE
Symbol w sklepie
GA1867
Symbol Gardena
1867-20
Symbol Husqvarna
967926801
Kod kreskowy EAN13
4078500045575
O produkcie
Automatyczna optymalizacja nawadniania z czujnikiem wilgotności gleby
Opis produktu
Nawadnianie ogrodu jeszcze nigdy nie było tak wygodne i precyzyjne| innowacyjny czujnik wilgotnośc
Gwarancja
2 lata gwarancji
Zastosowanie
For optimised water saving irrigation. Connection to a GARDENA Water Control. Measures soil moisture
Zasilanie
2 x AA 1.5 V (LR6. not included). approx. 1 year of operation
Symbol łączony
1867-20 (967926801)
967926801 (01867-20.000.00)