Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript lub go wyłączyłeś. Większość funkcji nie będzie działać, więc włącz obsługę JavaScript!
Informujemy, że obecnie czas przygotowania zamówień do wysyłek wynosi około 2 dni roboczych. Odbiór osobisty- od ręki. Rury PE montażowe 25 i 32mm, długie trzonki ora ztowary gabarytowe oferujemy wyłącznie do odbioru własnego. 
Greenmill Aquasystem Czujnik wilgotności gleby do sterowników 24V oraz GB6980C i GB6981C GB6996C
search
  • Greenmill Aquasystem Czujnik wilgotności gleby do sterowników 24V oraz GB6980C i GB6981C GB6996C
  • Czujnik wilgotności gleby do sterowników 24V oraz GB6980C i GB6981C

Czujnik wilgotności gleby do sterowników 24V oraz GB6980C i GB6981C

54,00 zł
Brutto *

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Wysyłka w ciągu 1-3 dni roboczych
Czujnik wilgotności gleby przeznaczony jest do współpracy ze sterownikami nawadniania o napięciu wyjściowym 24V AC w celu wyeliminowania zbędnego nawadniania przy zbyt…

GB6996C

szt

5904842730031

0.300000

Ilość
Dostępny

account_circleWyślij do znajomego
Czujnik wilgotności gleby do sterowników 24V oraz GB6980C i GB6981C

Czujnik wilgotności gleby do sterowników 24V oraz GB6980C i GB6981C

Czujnik wilgotności gleby przeznaczony jest do współpracy ze sterownikami nawadniania o napięciu wyjściowym 24V AC w celu wyeliminowania zbędnego nawadniania przy zbyt…

Akceptuję zasady polityki prywatności  

help_outlineZapytaj o produkt
Czujnik wilgotności gleby do sterowników 24V oraz GB6980C i GB6981C

Czujnik wilgotności gleby do sterowników 24V oraz GB6980C i GB6981C

Czujnik wilgotności gleby przeznaczony jest do współpracy ze sterownikami nawadniania o napięciu wyjściowym 24V AC w celu wyeliminowania zbędnego nawadniania przy zbyt…

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Nota informacyjna odnośnie oferowanego produktu
Niniejszym deklarujemy, że zgodnie z posiadaną wiedzą oferowany produkt jest oryginalny, fabrycznie nowy i wolny od wad oraz pochodzi z legalnej dystrybucji. Opakowanie produktu stanowi integralną część oferowanego produktu.
Zdjęcie produktu oferowanego do sprzedaży przedstawione jest powyżej w pierwszym zdjęciu na białym tle. Dodatkowe zdjęcia przedstawiające zastosowanie produktu mogą obejmować dodatkowe akcesoria (np. trzonki, złączki, węże, ubiór użytkownika) nie stanowiące przedmiotu sprzedaży. Marki handlowe produktów użyto wyłącznie w celach informacyjnych.
Dla pilnego odbioru towaru zapraszamy do Centrum Ogrodniczego Iglak w Warszawie ul. Patriotów 18 w godzinach pracy sklepu (patrz: www.iglak.pl). Podany czas dostawy towaru za pośrednictwem firm trzecich NIE JEST GWARANTOWANY i informuje o średnim czasie w jakim paczki zazwyczaj docierają do odbiorcy. Podany czas przygotowania wysyłki towaru dotyczy dni roboczych, od poniedziałku do piątku. Prosimy o zrozumienie iż zawsze staramy się realizować wysyłki w jak najkrótszym czasie, jednak nie możemy zobowiązać się do natychmiastowej wysyłki bezpośrednio po otrzymaniu zamówienia. Deklarujemy wysłanie przesyłki maksymalnie w ciągu do 3 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.Pobierz przewodnik: planowanie, instalacja i konserwacja systemu Greenmill [Pobierz] przewodnik system Greenmill

 

Warunki prywatności

 

Wysyłka i płatność

 

Warunki odstąpienia od umowy

Czujnik wilgotności gleby przeznaczony jest do współpracy ze sterownikami nawadniania o napięciu wyjściowym 24V AC w celu wyeliminowania zbędnego nawadniania przy zbyt wilgotnym podłożu. Może współpracować z większością niskonapięciowych sterowników 24V różnych firm np. Greenmill: GB6964C, GB6968C, GB6991C, GBK3504TR, GBK3506TR z przyłączami czujnika typu normalnie-zwarty (NC). Współpracuje ze sterownikiem 9V GB6980C w nowszej wersji z gniazdem mini-jack (produkcja po 2017 roku) oraz GB6981C. Czujnik nie współpracuje bezpośrednio ze sterownikami z wejściem detektora typu 'normalnie otwarty' np. Gardena, lecz może być łączony z podłączonymi do niego elektrozaworami przy połączeniu szeregowym na kablu wspólnym (C).
Czujnik może być również stosowany do bezpośredniego sterowania (bez podłączania do sterownika sterownika) jednym elektrozaworem 24V AC przy połączeniu szeregowym.
Zasada działania czujnika opiera się na okresowym pomiarze wilgotności gleby przeprowadzanym co około 60s za pomocą sondy glebowej, na którą składają się dwie płytki stykowe. W przypadku gdy poziom wilgotności osiągnie nastawiona wartość, sterownik otrzyma od czujnika sygnał rozwarcia (przerwanie obwodu) i zaprogramowane cykle nawodnienia sterownika zostaną wstrzymane do czasu spadku wilgotności podłoża (zamknięcia obwodu).

UWAGA! Mierzona przez czujnik wilgotność podłoża jest skorelowana z opadami z opóźnieniem. Reakcja czujnika na opady deszczu nie jest natychmiastowa. Jeśli wymagana jest natychmiastowa reakcja na opady, czujnik GB6996C można łączyć z detektorem deszczu GB6995C poprzez szeregowe poprowadzenie kabli czujników (wymaga rozcięcia i izolacji przewodów- zwróć się do instalatora).

Specyfikacja i budowa urządzenia
Symbol artykułu GB6996C
Napięcie sterowane nominalne 24V AC/DC (max. 30 V AC/DC)
Wymiary 7.2cm x 13.5cm x 9.2cm
Długość kabla 5m zakończony wtyczką ‘mini-jack’
Zakres wilgotności 3 zakresy wolumetryczne: 25%, 45%, 65%
Częstotliwość pomiaru okresowa co około 60s
Zasilanie Baterie alkaliczne AA 1.5V (niezałączone) x2.
Nie stosowanie akumulatorów AA 1.2V!
Pobór prądu ?50 ?A
Klasa ochronności IP66
Typ portu Normalnie zwarty (NC) max. 2A przy 30V

Elementy urządzenia:
1. Obudowa czujnika wilgotności z komorą baterii na spodzie
2. Przycisk selektora wilgotności / wyłączenia
3. Sonda wilgotności w postaci podwójnej płytki
4. Kabel przyłączeniowy o długości 5m zakończony wtyczką ‘mini jack’

Tryby pracy/progi wilgotności:
WYŁĄCZONY (X): w tym trybie czujnik wysyła sygnał zwarcia przewodów informując sterownik, że zaprogramowane nawadnianie może być wykonane.
25%: niski poziom wilgotności (Small). Gdy poziom wilgotności gleby jest mniejszy od ok. 25% wtedy nawadnianie jest wykonywane. Gdy wilgotność gleby jest większa wtedy cykle nawadniania są wstrzymane do czasu spadku wilgotności.
45% średni poziom wilgotności (Medium). Gdy poziom wilgotności gleby jest mniejszy od ok. 45% wtedy nawadnianie jest wykonywane. Gdy wilgotność gleby jest większa wtedy cykle nawadniania są wstrzymane do czasu spadku wilgotności.
65% wysoki poziom wilgotności (Large). Gdy poziom wilgotności gleby jest mniejszy od ok. 65% wtedy nawadnianie jest wykonywane. Gdy wilgotność gleby jest większa wtedy cykle nawadniania są wstrzymane do czasu spadku wilgotności.

Uwagi
• Czujnik pozostawiony w trybie braku pomiaru pobiera niewielką ilość energii. W przypadku zakończenia użytkowania zawsze wyjąć baterie z urządzenia, aby przedłużyć ich żywotność. Zawsze wymieniać baterie gdy są zużyte lecz nie rzadziej niż na początku każdego sezonu. Niski poziom baterii sygnalizowany jest przerywanym cyklem świecenia diody LED co ok. 1 s.
• Nie ustawiaj zbyt wysokiego poziomu wilgotności, gdyż większość roślin nie toleruje zbyt wilgotnego podłoża.
• Reakcja czujnika na zmiany wilgotności gleby po deszczu jest powolna. Pomiar dokonywany jest co około 60s, lecz czas na zwilżenie/osuszenie sondy jest dłuższy (do kilku godzin). Opóźnienie reakcji czujnika wilgotności jest normalne i nie świadczy o awarii urządzenia.
• Baterie trzymać poza zasięgiem dzieci. Nie otwierać ogniw. Unikać kontaktu baterii ze skórą lub oczami. W razie wycieku ogniw użyć rękawiczek. Używać baterii zalecanego typu. Przestrzegać biegunowości ogniw. Zużyte baterie natychmiast wyjmować z produktu aby nie doszło do jego uszkodzenia.
GB6996C

Opis

Długość opakowania [cm]
20
Szerokość opakowania [cm]
10
Wysokość opakowania [cm]
8
Waga brutto [kg]
0.3
Kod CN
90328900
Kod KP
CN