Odstraszacze zwierząt- pułapki

Informacja

Producenci

  Ostatnio przeglądane

  Odstraszacz kretów zasilany energią słoneczną

  GR5105

  Nowy produkt

  Model ogrodowy. Przeznaczony do płoszenia kretów i nornic. Wyposażony w aluminiową szpilkę do wbicia w podłoże. Zasilany z energii…

  Więcej szczegółów

  59,53 zł brutto

  Więcej informacji

  Model ogrodowy. Przeznaczony do płoszenia kretów i nornic. Wyposażony w aluminiową szpilkę do wbicia w podłoże. Zasilany z energii słonecznej.

  Zalety odstraszacza szkodników zasilanego energią słoneczną:
  • Odstrasza ssaki: krety oraz częściowo inne zwierzęta: nornice, myszy polne i inne uciążliwe gryzonie, emitując kombinację dźwięków i wibracji. Skuteczny zwłaszcza wobec zwierząt żerujących w nocy.
  • Eliminuje szkodniki w humanitarny sposób, bez użycia środków chemicznych. Nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt domowych. UWAGA: płoszone zwierzęta nie mogą przebywać w zamknięciu lub na uwięzi!
  • Zasilany akumulatorem ładowanym podczas dnia przez ogniwo słoneczne! Nie wymaga jednorazowych baterii!
  • Działa nawet w pochmurne dni dzięki zastosowaniu amorficznego panelu słonecznego!
  • Obszar działania w otwartym terenie: w kolistym obszarze max. 650m2 od punktu instalacji urządzenia.
  • Odstrasza szkodniki 24godziny na dobę!
  • Prosty w instalacji!
  • Możliwość samodzielnej wymiany akumulatora po jego zużyciu (typ AA tzw „paluszek”, 1.2V)!

  UWAGA!
  • Działający odstraszacz w początkowym okresie działania (około 30 dni) może powodować wzmożoną aktywność gryzoni, zanim nie dojdzie do migracji zwierząt. Aktywność może objawiać się np. zwiększonym drążeniem tuneli i ryciem kopców obserwowanym w pobliżu urządzenia lub wyrzuceniem urządzenia z tunelu. Jest to zjawisko normalne i nie świadczy o złym działaniu urządzenia!
  • W przypadku, jeśli najbliższa okolica jest niesprzyjająca dla trwałego osiedlenia szkodników i preferują one dotychczasowe siedlisko ogrodowe, możliwy jest samoistny powrót zwierząt mimo sprawnie działającego odstraszacza. W takim przypadku zalecamy użycie odstraszacza łącznie z innymi środkami odstraszającymi np. repelentami chemicznymi lub pułapkami.
  • Zakupiony odstraszacz należy wpierw naładować. Wyjęty z pudełka odstraszacz nie posiada w pełni naładowanego akumulatora i dlatego może nie działać bez sprawnego źródła zasilania. Krótkotrwałe oświetlenie panelu słonecznego nie jest wystarczające do działania urządzenia przy wyładowanym akumulatorze!
  • Pamiętaj o obecności urządzenia w ogrodzie aby nie doszło do jego uszkodzenia lub wypadku, np. podczas prac pielęgnacyjnych, koszenia trawy, zabawy, sportu! Urządzenie nie może być instalowane i użytkowane przez dzieci.
  • Po zakończeniu użytkowania, przed nastaniem mrozów lub innych ekstremalnych warunków pogodowych (ulewne deszcze, grad, powódź) zawsze wymontuj naładowane urządzenie, rozłącz przewody i przechowuj odstraszacz w pomieszczeniu, w dodatniej temperaturze otoczenia. Podczas silnych deszczy lub burz zaleca się nakrycie odstraszacza np. odwróconym wiadrem aby nie doszło do zalania głowicy.
  • Zaleca się instalację kilku urządzeń w odległości co około 20-30 metrów dla zwiększenia skuteczności działania. Zblokowanie odstraszaczy polepsza ich pojedyncze działanie dzięki zjawisku synergii.
  • Zasięg i skuteczność odstraszacza w dużej mierze zależy od: właściwego doboru miejsca instalacji, rodzaju i wilgotności gleby, przeszkód np. podmurówki, indywidualnych przyzwyczajeń zwierząt. Osobniki młode oraz żerujące w spokojnym siedlisku lepiej reagują na działanie odstraszacza.
  • Zaleca się, aby dla uzyskania większej trwałości akumulatora, urządzenie było przechowywane zawsze w stanie naładowanym.
  • W przypadku braku wydawania dźwięku sprawdź, czy przewody głowicy są poprawnie połączone z przewodami szpilki aluminiowej oraz pozostaw urządzenie na okres 2 dób pod działaniem promieni słonecznych lub światła sztucznego. Brak działania może oznaczać konieczność samodzielnej wymiany akumulatora!
  • Chroń wnętrze szpilki przed dostaniem się wody, aby nie doszło do uszkodzenia brzęczyka na skutek korozji.
  Sposób działania:
  Odstraszacz emituje w odstępach, co około 50-60 sekund kombinację dźwięków wywołującą miejscową wibrację gruntu o stałej i niezmiennej w czasie częstotliwości z zakresu między: 400-1000Hz, które odstraszają szkodniki zasiedlające dany teren. Gryzonie np. krety, posiadają czuły słuch i dlatego przenoszą się poza zasięg irytującego hałasu, który wywołuje u nich rozdrażnienie i przeszkadza w żerowaniu.

  Ta wersja odstraszacza zmienia sekwencję sygnałów przez okres tygodnia, aby szkodniki nie przyzwyczaiły się do regularnego dźwięku. Sekwencja dźwięku o czasie trwania około 3 - 5sekund według schematu: dzień pierwszy i drugi- 1 sygnał, dzień trzeci i czwarty – 3 sygnały, dzień piąty i szósty- 5 sygnałów. Dzień siódmy- powtórzenie powyższego cyklu.
  Urządzenie zasilane jest panelem słonecznym i nie wymaga zasilania z jednorazowych baterii. Zgromadzona w akumulatorze energia jest wystarczająca do podtrzymania pracy urządzenia w nocy lub w pochmurne dni (max. 1-2 pochmurne dni po 1 dniu całkowicie słonecznym). Odstraszacz przeznaczony jest do użytku indywidualnego w otwartym terenie bez dostępu publicznego, z pełnym dostępem do światła słonecznego.

  UWAGA: Urządzenie spełnia funkcje płoszące, jednak producent nie gwarantuje, iż wszystkie szkodniki zostaną trwale wypłoszone z terenu działania odstraszacza, gdyż zależy to również od indywidualnych cech zwierząt oraz typu siedliska! Gwarancja ogranicza się do poprawnego działania urządzenia pod względem elektrycznym i konstrukcyjnym (wydawania dźwięków).

  PARAMETRY:
  Zmienna sekwencja dźwięków zwiększa skuteczność urządzenia, gdyż szkodniki nie przyzwyczajają się do jednostajnego sygnału!
  Częstotliwość pracy: dźwięk stały z zakresu 400-1000 Hz, ze zmienną sekwencją sygnału, co około 2 dni.
  Zasięg działania: do 650 m2
  Zasilanie: panel słoneczny i akumulator 800 mAh AA
  Czas podtrzymania pracy urządzenia w pochmurne dni przy zasilaniu z w pełni naładowanego akumulatora: do max. 72 godzin w zależności od natężenia oświetlania
  Typ panelu słonecznego: amorficzny o wymiarach 9x7cm
  Oświetlenie potrzebne do stałej pracy: >70000 lx
  Wielkość: 5.5 cm x 33 cm,
  Waga netto: około 0,33 kg

  30 innych produktów w tej samej kategorii: